• 021-44561184 , 021-44560764
  • info.dorsanjam@gmail.com
  • شنبه - پنجشنبه ساعت 9 الی 18
  • شهرک آزادی بلوار امام خمینی پلاک 79 واحد 8

شیشه ضد گلوله

  • شیشه ضد گلوله چیست ؟
  • شیشه ضد گلوله چگونه ساخته میشود ؟
  • از شیشه ضد گلوله ، گلوله رد نمیشود ؟
  • شیشه ضد گلوله چه رنگی میباشد ؟
  • ضخامت شیشه های ضد گلوله چقدر میباشد ؟
  • شیشه های ضدگلوله چه نوع از شیشه لمینیت میباشد ؟

سوالهایی که در مورد شیشه های ضد گلوله در بین مردم مطرح میشود .

<< درسان جام بزرگترین مجری شیشه سکوریت در ایران >>

شیشه ضد گلوله چگونه ساخته می شود ؟

شیشه ضدگلوله سنتی از لایه های متناوب از شیشه (به طور معمول ۳-۱۰ میلیمتر)و فیلم پلیمری ساخته شده است که این فیلم از غشای نازکی از PVB (حدود ۱-۳ میلیمتر) میباشد.جدیدا انواع قوی تری از شیشه ضد گلوله از در تنگنا قرار گرفتن شیشه و پلاستیک سخت متشکل از پلی کربنات یا آکریلیک شیشه با لایه های شیشه و پلاستیک ضخیم که توسط نوار نازکی از پلاستیک های مختلف (interlayers) مانند PVB ، استفاده می شوند.برای ساختن شیشه ضد گلوله ساده مبتنی بر PVB ، نوار نازک PVB بین شیشه های ضخیم در تنگنا قرار میگیرد تا شیشه لمینیت را بسازد که تحت گرما و فشار قرار بگیرد و پلاستیک ذوب شود و به شیشه بپیوندد.این روند معمولا در خلا انجام می شود تا هوا در بین لایه ها به دام نیفتد که اگر هوا در بین لایه ها قرار بگیرد باعث می شود شیشه لمینیت ضعیف تر و باعث تحریف نور شود.این واحد سپس در دمای بالاتر از ۱۵۰ درجه سانتیگراد و فشار ۱۳ تا ۱۴ برابر بیشتر از فشار معمولی جو در اتوکلاو ساخته می شود.مشکل اصلی این فرآیند در این است که هوا در بین لایه های شیشه و پلاستیک گیر نکند .

 

شیشه ضد گلوله چگونه عمل می کند ؟

شیشه ضدگلوله با شیشه معمولی بسیار متفاوت است.شیشه ضد گلوله از لایه های پلی کربنات درست شده است که در بین قسمت های شیشه در تنگنا قرار می گیرد.این تنگنا در شیشه لمینیت نامیده می شود که می تواند فراتر از ۱۰ برابر ضخیم تر از یک جام شیشه معمولی باشد که معمولا بسیار سنگین است . وقتی گلوله به شیشه ضد گلوله اصابت می کند انرژی خود را به سمت طرفین لایه های شیشه گسترش می دهد چون که انرژی بین تعدادی از قطعات مختلف شیشه و پلاستیک تقسیم می شود و در یک منطقه بزرگ گسترش می یابد ،انرژی به سرعت جذب می شود.این کار سرعت گلوله را بسیار کاهش می دهد که دیگر نیروی کافی برای سوراخ کردن شیشه یا خسارت زدن را ندارد.

 

شیشه ضد گلوله در کجا استفاده می شود؟

شیشه ضد گلوله در انواع شکل ها و سایز های مختلف ساخته شده است تا دارای امنیت بالا و در وضعیت های متفاوت استفاده شود . از این نوع شیشه ها در مکان هایی همچون بانک ها و صرافی ها  که در آن کارمندان پشت پنجره ضخیم ضد گلوله می نشینند . به طور کلی شیشه هر چقدر ضخیم تر و لایه های بیشتری داشته باشد انرژی بیشتری می تواند جذب کند که در نتیجه امنیت بیشتری دارد . معمولا ضخامت شیشه ضد گلوله از ۳ تا ۴ سانتیمتر که در مواقع لزوم ۲ برابر آن ساخته می شود .

معمولا رنگ شیشه های ضد گلوله را بستگی به نوع استفاده آن انتخاب میکنند و محدودیتی در آن وجود ندارد ، شیشه های لمینیت طلا فروشی ها معمولا از شیشه های کریستال و یا super clear استفاده میکنند تا در دید مشتریان از ویترین آنها کم نکند و همچنان ویژگی شیشه ضد سرقت را داشته باشد .

<< درسان جام نمایندگی برتر کارخانجات آذرجام نشکن >>

درسان جام شیشه های لمینیت ضدگلوله خود را با بهترین کیفیت از بهترین برند ایران ، آذرجام نشکن تهیه میکند تا خللی و مشکلی در کار مشتریان و کارفرمایان پیش نیاید .

برای اجرای شیشه های ضد گلوله خود با ما تماس بگیرید .

اشتراک گذاری

۱۳۹۵-۰۶-۱۷ 6324

نظرات

دیدگاه شما

( الزامي )
( الزامي )
( الزامي )

تلگرام

جهت عضویت در کانال تلگرام و بهره مندی از خدمات گوناگون آذرجام بر روی دکمه کلیک کنید.