• 021-44561184 , 021-44560764
  • info@dorsanjam.ir
  • شنبه - پنجشنبه ساعت 8 الی 18
  • شهرک آزادی بلوار امام خمینی پلاک 79 واحد 8
شیشه سکوریت
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

شیشه سکوریت

زیبایی و نمای هر بنای ساختمانی با شیشه سکوریت آن سازه تکمیل و جلوه گر میباشد.

 

شیشه سکوریت به شیشه هایی تلقی میشوند :

که استحکام آن از شیشه معمولی ۷ برابر بیشتر بوده و بعد از شکسته شدن به قطعات بسیار ریز تبدیل شده   که از لحاظ ایمنی به اشخاص آسیبی نمیرساند . شیشه سکوریت در جاهای مختلفی استفاده میگردد بعنوان مثال :

درب اتوماتیک ، پارتیشن شیشه ای ، شیشه های دودبند ، فروشگاهها ، مراکز دولتی و سازمانها ، مجتمعهای تجاری ، بیمارستانها ، هتلها ، نمای شیشه ای و …

این واحد با مهندسین  و گروههای نصب مجرب یکی از بزرگترین و قویترین شرکتهای مجری شیشه در ایران را بوجود آورده است.

ما افتخار داریم که نمایندگی برتر کارخانجات آذرجام نشکن را بصورت رسمی در اختیار داریم . شیشه آذرجام نشکن بهترین و قدیمیترین برند صنعت شیشه در ایران میباشد.

شیشه سکوریت , پارتیشن شیشه ای

شیشه سکوریت شیشه سکوریت نمایدگی کیا موتورز شیشه سکوریت

شیشه سکوریت چیست ؟

شیشه نشکن به چه معنی میباشد؟

شیشه میرال از چه واژه ای آمده است؟

شیشه نشکن (tempered glass) یک نوع از شیشه های ایمنی است که توسط عوامل حرارتی و شیمیایی کنترل شده پردازش می شود تا در مقایسه با شیشه های معمولی باعث افزایش قدرت شود.

فرایند تولید شیشه سکوریت

در شیشه های سکوریت لایه های خارجی دچار فشرده سازی و لایه های داخلی دچار تنش می شوند . این تنش ها باعث می شود هنگامی که شیشه شکسته می شود ، به جای تبدیل به خرده شیشه دندانه دار تیز به صورت تکه های دانه دانه کوچک فرو میریزد . تکه های دانه دانه ریز شیشه باعث آسیب کمتری می شوند.

در نتیجه ایمنی و قدرت شیشه های نشکن ، موارد استفاده از آن در انواع متنوعی از برنامه‌های کاربردی درخواست می گردد . از جمله نماهای ساختمان ، پنجره ، وسایل نقلیه،  فروشگاهها ، درب حمام ، درب های ورودی و میزهای شیشه‌ای ، طبقه های یخچال و فریزر و همچنین به عنوان شیشه ضد گلوله ، ماسک های غواصی و وسایل آشپزخانه و … استفاده میشود.

در تولید شیشه سکوریت ، در فرآیند سرد کردن با ایجاد هوای بسیار فشرده ( اندازه فشار و انرژی در واحد سطح ) بر روی شیشه به حالت خمیر درآمده ( تا دمای حدودا ۷۰۰ درجه سانتیگراد ) شیشه نشکن ایجاد شده . متغیر هایی همچون درجه حرارت هوا ، حجم و متغیر های دیگر باعث ایجاد یک فشرده سازی در سطح که بالغ بر حداقل ۱۰۰۰۰ پوند بر اینچ مربع(PSI) است ، می شود. این روندی است که باعث می شود که شیشه ۴ یا ۵ برابر قوی تر و ایمن تر از شیشه های خام شود.در نتیجه شیشه های سکوریت کمتر تجربه شکستن حرارتی را دارند.

<< درسان جام مفتخر است نماینده برتر کارخانجات آذرجام نشکن میباشد >>

شیشه نشکن یکی از دو نوع شیشه ایمنی است که به طور منظم در برنامه های کاربردی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در آن شیشه خام می تواند یک خطر بالقوه باشد.شیشه های نشکن ۴ تا ۵ برابر قوی تر از شیشه خام است و به صورت خرده شیشه تیز هم نمی شکند.همچنین نحوه ساخت شیشه سکوریت از طریق فرآیند گرمایش شدید و خنک کننده سریع می باشد که آن را سخت تر از شیشه نرمال میکند.

ماهیت شکنندگی شیشه نشکن باعث می شود که وقتی می شکند به صورت سنگریزه های بیضی شکل در می آید و این خطر لبه تیز داشتن را ندارد.با توجه به این ویژگی و این قدرت باعث می شود که از شیشه های نشکن اغلب به عنوان شیشه ایمنی یاد کرد. که از این شیشه حتی در شیشه حمام و شیشه دور دوشی استفاده میگردد .

فر آیند حرارتی که در شیشه های نشکن استفاده می شود همچنین باعث مقاومت آن در برابر گرما می شود،که از آن در پارچ قهوه جوش ها ، شیشه فر ها ، صفحه کامپیوتر ، پنجره سقفی ، درب ها و پنجره حمام استفاده می شود.

در اتومبیل ها از یک نوع مختلف از شیشه های ایمنی برای شیشه جلو و از شیشه نشکن برای شیشه عقب و شیشه های کنار استفاده می شود . شیشه جلوی اتومبیل ها از شیشه های لمینیت( چند لایه) درست شده اند که در این نوع یک ورقه پلیمری را بین دو پانل شیشه تحت فشار قرار می دهد.وقتی شیشه جلو می شکند ، پانل های شیشه به جای افتادن و آسیب به راننده یا دیگر مسافران به ورقه نازک پلاستیکی میچسبد.

شیشه نشکن به صورت منحصری می شکند.اگر هر بخشی از شیشه بیفتد تمامی پانل ها به یکباره می شکنند.این روش شیشه نشکن را از شیشه های معمولی تمیز می دهد.شیشه سکوریت ممکن است بعد از یک مدت طولانی بعد از شکستن فرو بریزد.

شیشه سکوریت آذرجام یکی از قدیمی ترین کارخانجات کشور به حساب می آید که به برند برتر کشور ایران تبدیل شده است. شیشه میرال برگرفته از اولین کارخانه تولید شیشه نشکن در ایران میباشد که در کوچه و بازار به شیشه سکوریت و شیشه نشکن به نام شیشه میرال نامگذاری گشته و عموما مردم میگویند برای فروشگاه خود شیشه میرال میخواهند.

 آذرجام نشکن تنها تولید کننده کوره تمپرینگ در ایران

<< برای مشاوره بیشتر و ارتباط با کارشناسان فروش شیشه سکوریت درسان جام هرچه زودتر تماس بگیرید >>

۱۳۹۵-۰۴-۲۴ 3451

نظرات

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تلگرام

جهت عضویت در کانال تلگرام و بهره مندی از خدمات گوناگون آذرجام بر روی دکمه کلیک کنید.