• 021-44561184 , 021-44560764
  • info.dorsanjam@gmail.com
  • شنبه - پنجشنبه ساعت 9 الی 18
  • شهرک آزادی بلوار امام خمینی پلاک 79 واحد 8

 

درسان جام :

  • شیشه سندبلاست چیست؟
  • طرح روی شیشه چگونه ایجاد میشود؟
  • اسید کاری شیشه چیست؟

 

شیشه سندبلاست (sandblast) به این معناست که یک جام از شیشه در معرض پرتاب شن و ماسه با فشار زیاد هوا قرار میگیرد که این روند باعث ایجاد حفره هایی در سطح شیشه می شود که در نتیجه آن باعث مات شدن شیشه می شود. صافی و همواری این این ماتی را می توان با درجه ای از سایندگی تغییر داد.

شیشه سندبلاست اساسا روند ترکانیدن (انفجار) روی سطح شیشه توسط شن و ماسه است که باعث میشود سطح شیشه رنگ سفید شیری رنگی پیدا کند.

شیشه سندبلاست یک اصطلاح کلی برای توصیف عمل به جلو راندن ذرات ریز با سرعت بالا توسط بخار یا هوا برای تمیز کردن یا قلم زدن یک سطح شیشه است.گاهی اوقات ذرات مصنوعی یا تکه های کوچک پوست نارگیل به جای شن و ماسه در برنامه های سند بلاست استفاده می شود.

شیشه سندبلاست با اسپری شن و ماسه در سرعتهای بالا بر روی سطح شیشه تولید میشود.این فرآیند به شیشه یک سطح شفاف میبخشد.در طول عملیات سندبلاست ، تنها مناطقی که قرار است شفاف بماند برای محافظت از پاشش با چسب مخصوص پوشانده می شود.

برای طراحی روی شیشه توسط عملیات سندبلاست ، ابتدا طرح توسط نرم افزارهای کامپیوتری طراحی و توسط دستگاه کاتر پلاتر روی رول برچسب مخصوص چاپ گشته تا توسط استاد کار روی شیشه جام چسبانده شود . نوع چسب مخصوص این کار بوده تا در مقابل فشار خیلی بالای شن روی شیشه دوام بیاورد . جاهایی که چسب روی شیشه باقیمانده هیچ تغییری نکرده و جاهایی که چسب ندارد طرح سندبلاست روی آن نقش میبندد.

موارد کاربرد و انواع طراحی روی شیشه و شیشه سند بلاست :

مات کامل : شیشه سند بلاست شده کاملا مات میشود و در مکانهایی که نمیخواهند دید داشته باشند ازجمله حمام ، پارتیشنها و … از این نوع شیشه استفاده میگردد.

راه مات : نوعی طراحی روی شیشه به حساب می آید که بصورت خطوط منظم عمودی و افقی و یا شطرنجی روی شیشه نقش پیدا میکند.

طرح لوگو : درسان جام برای زیبایی و بنا به درخواست مشتریهای خود لوگوی ارائه شده از طرف متقاضی را بوسیله شیشه سندبلاست و طراحی روی شیشه در اسرع وقت ایجاد و آماده نصب میکند.

از محبوب ترین کاربرد معماری و دکوراسیون داخلی شیشه سندبلاست است

<<درسان جام نمایده برتر کارخانجات آذرجام نشکن>>

 

معمولا از شیشه سکوریت شده برای طراحی روی شیشه و سندبلاست استفاده میشود تا در حین عملیات سندبلاست شیشه دچار شکستن و لب پر شدن نشود.

درسان جام همچنان سیر تکاملی خود را در ایجاد سخت ترین و مهندسی ترین لوگوها و طرحها توسط نیروهای مجرب خود در صنعت شیشه و شیشه سندبلاست بهبود میبخشد.

 

اشتراک گذاری

۱۳۹۵-۰۵-۰۷ 6113

نظرات

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تلگرام

جهت عضویت در کانال تلگرام و بهره مندی از خدمات گوناگون آذرجام بر روی دکمه کلیک کنید.